Az „Édes anyanyelvünk” nyelvhasználati verseny 2013. évi országos döntőjén az Anyanyelvápolók Szövetségének könyvjutalmát kapták a következő versenyzők

Diák neve Iskola
Bacskóczki Henrietta Bessenyei György Gimnázium és Kollégium, Kisvárda
Fekete Gréta Tóparti Gimnázium és Művészeti Szakközépiskola, Székesfehérvár
Fekete Kornél Bernáth Kálmán Református Kereskedelmi és Vendéglátóipari Szakképző Iskola, Vác
Fraller Laura Közgazdasági és Közigazgatási Szakközépiskola, Veszprém
Gerály Anna Borbála Richter János Zeneművészeti Szakközépiskola, Győr
Horváth András Lovassy László Gimnázium, Veszprém
Horváth Eszter Berzsenyi Dániel Gimnázium és Szakképző Iskola, Celldömölk
Kovács Alexandra Mária Magyar-Angol Tannyelvű Gimnázium és kollégium, Balatonalmádi
Kozma Katalin Anna Baár-Madas Református Gimnázium, Budapest
Lólé Vivien Gárdonyi Géza Cisztercita Gimnázium, Eger
Majdanics Bernadett SZMK Gábor Dénes Tagintézmény, Szeged
Major Fruzsina Széchenyi István Közgazdasági, Informatikai Szakközépiskola és Kollégium, Nyíregyháza
Molnár Beáta Mikes Kelemen Elméleti Líceum, Sepsiszentgyörgy
Ozsvárt Georgina Vak Bottyán János Katolikus Műszaki és Közgazdasági Középiskola, Gyöngyös
Petrovits Roberto Péter Leőwey Klára Gimnázium, Pécs
Pilikta Orsolya Kazinczy Ferenc Gimnázium, Győr
Püski Gyöngyi Táncsics Mihály Gimnázium és Szakközépiskola, Orosháza
Répási Bálint Szenti István Gimnázium, Budapest
Sebestyén Alexandra Baros Gábor Közgazdasági és Két Tanítási Nyelvű Szakközépiskola, Győr
Slezán Nikolett Neumann János Számítástechnika Középiskola, Budapest
Szabó László VMDASZK Szakközépiskola Teleki Zsigmond Mezőgazdasági Szakképző Iskola, Villány
Szalai Flóra Berze Nagy János Gimnázium, Gyöngyös
Szívós Szabolcs Unghváry László Kereskedelmi és Vendéglátóipar Szakközépiskola és Szakiskola, Cegléd
Takács Hajnalka ELTE Apáczai Csere János Gyakorló Gimnázium, Budapest
Wesselényi Tamás Szent Margit Gimnázium, Budapest

Az „Édes anyanyelvünk” nyelvhasználati verseny 2013. évi döntőjén a bírálóbizottság – helyezési sorrend megállapítása nélkül – a következő versenyzőknek ítélte oda Sátoraljaújhely város plakettjét

Diák neve Iskola Felkészítő tanár
Batta Norbert Fáy András Görögkatolikus Közgazdasági Szakközépiskola, Miskolc dr.Petővári Ákos
Bálint Zsuzsa Kölcsey Ferenc Főgimnázium, Szatmárnémeti Bagosi Ilona
Borosi Balázs Fazekas Mihály Általános Iskola és Gimnázium, Budapest Turcsányi Márta
Bősze Dóra Fáy András Közgazdasági, Üzleti és Postai Szakközépiskola, Sopron Végh Boglárka
Cseke Balázs Madách Imre Gimnázium, Budapest Hadikné dr.Végh Katalin
Csinta Áron Mikes Kelemen Főgimnázium, Sepsiszentgyörgy dr. Erdély Judit
Fazekas István Puskás Tivadar Távközlési Technikum Infokommunikációs Szakközépiskola, Budapest Karner Judit
Gőzse Krisztina Somogyi TISZK Krúdy Gyula Szakközépiskola, Siófok Szilágyiné Bosnyák Erika
Jordán Zsófia Révai Miklós Gimnázium, Győr Tóthné Wischer Judit
Kozma Krisztián Berzsenyi Dániel Gimnázium, Szakközépiskola és Kollégium, Marcal Borosné Gyarmati Cecília
Köves Máté József Attila Gimnázium és Közgazdasági Szakközépiskola, Monor Földvári Kitti
Márton Balázs Garay János Gimnázium, Szekszárd Kiss Hedvig
Morauszky Rita Széchenyi István Közgazdasági, Informatikai Szakközépiskola és Kollégium, Nyíregyháza Egriné Opauszki Eszter
Petró Péter Váci Mihály Gimnázium, Szakközépiskola és Kollégium, Encs Varga József
Péter Lea Óbecsei Gimnázium Cseri Angéla
Pleszkó Renáta Fáy András Görögkatolikus Közgazdasági Szakközépiskola, Miskolc Treitné Kocsis Zita
Répási Gábor Puskás Tivadar Távközlési Technikum Infokommunikációs Szakközépiskola, Budapest Karner Judit
Sonkoly Mátyás SZMK Gábor Dénes Tagintézmény, Szeged Némethné Balázs Katalin
Szalay Róbert Zsolt Horváth Mihály Gimnázium, Szentes Szurmik Zoltán
Szolnoki Gábor Földes Ferenc Gimnázium, Miskolc Pólik Magdolna
Szuromi Zsuzsanna Széchenyi István Két Tanítási Nyelvű Közgazdasági Szakközépiskola, Békéscsaba Tóth Eszter
Tasnádi Zsuzsa Márta Apáczai Csere János Elméleti Líceum, Kolozsvár Tőkés Erika
Tálas Eszter Bot Péter Tanítóképző, Kézdivásárhely Deák Magdolna
Váczi Péter Kökönyösi Oktatási Központ Nagy László Gimnázium, Komló Ignáczné Somogyvári Szilvia
Vilmos Noémi Művészeti Gimnázium és Szakközépiskola, Pécs Pánczélné Varga Adrienn