A 2013. évi versenyen Kazinczy-érmet nyert tanulók a gimnázium I. kategóriában

Diák neve Iskola Felkészítő tanár
Bogáthy Júlia Szegedi Tudományegyetem Ságvári Endre Gyakorló Gimnáziuma Balogh Tamás
Boncz Andrea Kisfaludy Károly Gimnázium, Mohács Laczkó Zsuzsanna
Goda Regina Balassi Bálint Gimnázium, Balassagyarmat Pásztor Sándorné
Igrici Dániel Áron Balassi Bálint Nyolcévfolyamos Gimnázium, Budapest Ficzekné Molnár Mária
Kárpáti Eszter Kazinczy Ferenc Gimnázium, Győr Grábics Júlia
Korodi Janka Mikes Kelemen Főgimnázium, Sepsiszentgyörgy Dr. Erdély Judit
Kósa Dániel Batthyány Lajos Gimnázium, Nagykanizsa Baloghné Harkány Judit
Kovács Bence Zoltán Bessenyei György Gimnázium, Kisvárda Dr. Barabás Bertalanné
Marián Ágnes Kölcsey Ferenc Főgimnázium, Szatmárnémeti Bagosi Ilona
Verhóczki Zsanett Szilágyi Erzsébet Gimnázium, Eger Antal Andrea

A 2013. évi versenyen Kazinczy-érmet nyert tanulók a gimnázium II. kategóriában

Diák neve Iskola Felkészítő tanár
Csöme Attila Móricz Zsigmond Gimnázium, Budapest Dr. Osváth László
Denke Dorottya Varga Katalin Gimnázium, Szolnok Molnárné Büttner Mária
Enghy Sáron Sárospataki Református Kollégium Gimnáziuma, Sárospatak Sinkóné Tóth Zsuzsanna
Fentős Dorina Kölcsey Ferenc Gimnázium, Zalaegerszeg Vakherda Erzsébet
Hernandez Franco Vivien Selye János Gimnázium, Komárom Spátay Adrienn
Kovács Barbara Kazinczy Ferenc Gimnázium, Győr Grábics Júlia
Krista Zsolt Bolyai János Gimnázium és Szakközépiskola, Salgótarján Batkiné Tótok Katalin
Szalay Róbert Horváth Mihály Gimnázium, Szentes Szurmik Zoltán
Takács Balázs Magyarországi Németek Általános Művelődési Központja Gimnáziuma, Baja Jaszenovics Ilona és Major Hajnalka
Vissi Tekla Móricz Zsigmond Gimnázium, Budapest Dr. Osváth László

Kazinczy-érmet nyert szakképző iskolai tanulók

Diák neve Iskola Felkészítő tanár
Benefi Dániel Puskás Tivadar Távközlési Technikum Infokommunikációs Szakközépiskola, Budapest Szabó Miklós
Borsi Zsófia Szegedi Műszaki Középiskola Gábor Dénes Tagintézménye Ottohál Andrea
Both Zsófia KÖOK Szakiskolája, Komló Lukács Gyöngy
Drozdik Evelin Széchenyi István Két Tanítási Nyelvű Iskola, Békéscsaba Tábor Lajos és Szabó Ila
Fazekas István Puskás Tivadar Távközlési Technikum Infokommunikációs Szakközépiskola, Budapest Karner Judit
Foran Szintia Budai Középiskola, Budapest Gonda Márta
Juhász Fanni Éva Széchenyi István Két Tanítási Nyelvű Iskola, Békéscsaba Tábor Lajos és Szabó Ila
Kalácska Eszter Boronkay György Műszaki Szakközépiskola, Vác Gelniczkyné Teiszler Mária
Katona Bence Boros Sámuel Szakközépiskola, Szentes Fári Mónika
Knapecz Kata Pápai Református Kollégium Gimnáziuma Adorján Zoltán
Kovács Nóra Deák Ferenc és Széchenyi István Szakközép - és Szakiskola, Zalaegerszeg Dr. Süléné Nagy Edit
Pataki Anna KMI Kodály Zoltán Ének-zenei Iskolája, Kecskemét Orosz Andrea
Preznánszky Anett Közgazdasági Szakközépiskola, Hajdúszoboszló Majoros Csaba
Rosta Laura Ajkai Szakképző Iskola és Kollégium Bánki Donát Intézményegysége Mikáné Szolnoki Zsuzsanna
Tóth Beatrix Táncsics Mihály Szakközépiskola, Salgótarján Járinka Magdolna

Az Anyanyelvápolók Szövetségének jutalmát kapták a gimnáziumi tanulók közül

Diák neve Iskola
Balog Marianna Nagydobronyi Református Líceum
Balogh Márton István I. Béla Gimnázium, Szekszárd
Hack Dóra Mezőberényi Petőfi Sándor Evangélikus Gimnázium, Mezőberény
Herczku Virág Vivien Budenz József Általános Iskola és Gimnázium, Budapest
Mátyás Noémi Mikes Kelemen Főgimnázium, Sepsiszentgyörgy
Peretsényi Dániel Tóparti Gimnázium és Művészeti Szakközépiskola, Székesfehérvár
Sárközi Stefánia Jókai Mór Gimnázium, Komárom
Szieber Boglárka Pécsi Művészeti Gimnázium és Szakközépiskola, Pécs
Szűcs Petra Bethlen Gábor Református Gimnázium, Hódmezővásárhely
Vásárhelyi-Varga Míra Leövey Klára Gimnázium és Szakközépiskola, Budapest
Völgyesi Árpád Ady Endre Gimnázium, Debrecen
Zilahy Rebeka Eötvös József Gimnázium, Tata

Az Anyanyelvápolók Szövetségének jutalmát kapták a szakképző iskolai tanulók közül

Diák neve Iskola
Berényi Norbert István Teleki Blanka Gimnázium és Szakközépiskola, Mezőtúr
Burai László Márk Kandó Kálmán Szakközépiskola, Miskolc
Ferencz Dalma Andrássy György Katolikus Közgazdasági Szakközépiskola, Eger
Horváth Richárd Újpesti Két Tannyelvű Műszaki Szakközépiskola, Budapest
Kallos Robert János Baross Gábor Gépipari Közlekedési Tagintézmény, Szolnok
Kiss Annamária Herman Ottó Kertészeti, Környezetvédelmi és Vadgazdálkodási Szakközépiskola, Szombathely
Misztl Rómeó Krisztofer Weiss Manfréd Szakközépiskola, Budapest
Nyikos Daniella Vályi Péter Szakképző Iskolai Tagintézmény, Tamási
Szabó Nóra Arany János Gimnázium, Berettyóújfalu