Szombathelyen született. Itt, az Entzbruder Dezső Egészségügyi Szakközépiskolában érettségizett.
Már ott is foglalkozott a szép magyar beszéddel. Boros András tanár úr készítette fel a Kazinczy-versenyre.
1985-től a Szombathelyi Versmondó Stúdió, 1988-tól a Szombathelyi Ifjúsági Színház tagja volt. 1993-tól hivatásos előadóművész. Megalakulásától kezdve, műsorvezetőként – férjével együtt – a Szombathelyi Városi Televízióban dolgozott, majd öt évvel később 1992-től a Duna Televíziónak is alapító tagjai lettek. A Duna tévében bemondóként kezdte, később hírolvasóként a híradóba is bekerült.
Műsorvezetőként dolgozott például a Kedves, a Jókívánságok határok nélkül, a Kikötő, a Kultikon, a Szín-lap és a Mentor című műsorokban. Felelős szerkesztő műsorvezetője volt a Kalliopé dalnokai című produkciónak. Rövid kitérőt tett Moszkvába, ahol oroszul tanult és Lomonoszov Egyetemre járt.
Versmondó táborok oktatója. Színésznőként játszott hazai színpadokon, vendégként fellépett Szlovéniában, a Vajdaságban, Erdélyben és Németországban. Önálló estjeivel és színházi produkciókkal bejárta Európát, valamint az Egyesült Államok és Kanada magyar közösségeit. A Nemzeti Lovas Színház Akadémia művészi-beszéd tanára. Főbb szerepei: többi között láthatta a közönség a Liliomfi Mariskájaként, Molnár Ferenc Olimpia című darabjában és a Márk Evangéliumában Mária Magdolnaként.
Férje: Bartók László, Radnóti-díjas előadóművész, színész, szinkronszínész, művészi-beszéd oktató. Közös gyermekük Borbála.
Andrea imád sütni-főzni, főként népies ételeket. Rendszeres résztvevője a csíksomlyói zarándoklatoknak. Bár a munka elszólította szülőföldjéről, továbbra is Vas megyeinek vallja magát. Néhány éve újra énekel a Bosnyák téri templom kórusában. Tanítványainak minden héten megtanít egy új népdalt. Volt szerencsém együtt dolgozni vele és minden alkalommal csodálattal töltött el felkészültsége, szakmai alázata. Kalocsai Andrea több évtizedes, kimagasló szakmai munkásságáért méltán veheti át a Kazinczy-díjat.